Gdzie uczyć się inwestowania?

Gdzie znaleźć osobę, która pomoże dobrze zainwestować i jak sprawdzić czy na pewno zna się na inwestowaniu?

Na początek ważne jest, aby zrozumieć, ile czasu i pieniędzy chcesz przeznaczyć na inwestowanie. Rozważa się to w następujący sposób: im bardziej aktywnie planujesz handlować na giełdzie, tym więcej wiedzy i umiejętności będziesz potrzebować.

Rynek nauki online

Jest teraz niesamowicie szeroki – istnieje wiele platform, na których oferowane są kursy na dowolny temat, w tym na temat finansów i inwestowania. Ważne jest, aby się w tym nie zgubić. Materiały dotyczące podstawowych rzeczy są bezpłatne. Na kursie internetowym można poznać podstawowe zasady planowania finansowego, cechy i ryzyka wszystkich instrumentów giełdowych, typowe błędy początkujących inwestorów oraz sposoby ochrony przed oszustwami.

Kursy od głównych doradców finansowych

Podstawowe kursy z informacjami dla początkujących są często dostępne u dużych brokerów. Płatny lub bezpłatny – to już zależy od konkretnego przypadku. Oczywistą cechą takich materiałów szkoleniowych jest to, że brokerzy chcą, aby ludzie otwierali u nich konto. .A miejsce, w którym otworzymy konto ma nie lada znaczenie.

Kursy uniwersyteckie

Jeśli chcesz, możesz zdobyć bardziej zróżnicowane wykształcenie. Wiele uniwersytetów oferuje tytuł magistra, dwuletni program dla tych, którzy już ukończyli studia. Ale to raczej dla tych, którzy chcą nie tylko chronić pieniądze przed inflacją i generować pasywny dochód, ale także znaleźć pracę w firmie finansowej. Na plus, kursy uniwersyteckie zazwyczaj porządkują wszystkie informacje i dostarczają systemowej wiedzy o pracy giełdy. Z minusów zdarza się, że wybitni profesorowie znanych uniwersytetów nie zainwestowali w całe swoje życie ani jednego złotego. Dlatego nie zawsze są w stanie podzielić się z tobą skutecznymi praktycznymi strategiami handlu na giełdzie.

Książki i artykuły

Nie zapomnij o najbardziej klasycznym i oczywistym źródle informacji. Istnieje wiele publikacji na temat handlu akcjami zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych graczy. Podstawowe informacje o akcjach, obligacjach, akcjach funduszy inwestycyjnych i innych instrumentach można łatwo znaleźć w różnych artykułach.

Szkolenie dla blogerów inwestorskich

Istnieje wiele kursów w internecie od praktykujących inwestorów. Są gotowi opowiadać o swoich osobistych doświadczeniach i opowiadać o zawiłościach pracy na rynku finansowym. Zwykle są płatne. Jednocześnie wysoki koszt nie zawsze gwarantuje jakość. Czasami szkolenie obejmuje osobiste wsparcie trenera, który pomoże Ci zbudować portfel inwestycyjny w oparciu o osobiste preferencje i apetyt na ryzyko. Wielu blogerów-inwestorów prowadzi bezpłatne webinaria testowe przed rekrutacją nowej grupy słuchaczy. Za ich pomocą można spróbować ocenić, czy prezentacja materiału jest przejrzysta, czy nauczyciel przekazuje niezbędną wiedzę, jaka część to teoria, a jaka część to praktyka

Jak odróżnić sumiennych nauczycieli od oszustów?

Rosnące zainteresowanie ludzi inwestycjami przyciąga do tego tematu oszustów. Oszuści obiecują, że nauczą Cię handlować, zgromadzą wysoce dochodowy portfel, przekonają do otwarcia rachunku maklerskiego i inwestowania w niezwykle dochodowe instrumenty. W najlepszym przypadku oszuści mogą pobrać opłatę za bezużyteczne porady, a w najgorszym zwabią Cię na strony nielegalnych brokerów. Nieuczciwi doradcy mogą nie tylko doprowadzić do straty pieniędzy, ale przede wszystkim skutecznie zniechęcić na wiele lat do podejmowania inwestycji.